Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /18kuznia-nowa/templates/kuznia_nowa_v4/functions.php on line 185

18 Drużyna Harcerzy Starszych ''Zyngra'' !

18-stka DHS ''Zyngra'' to drużyna harcerzy starszych należąca do szczepu 18-tych drużyn harcerskich w Szczercowie. Działający już w naszym środowisku ponad 2 lata. Do naszej drużyny należą harcerze i harcerki uczący sie w gimnazjum. Organizujemy zbiórki harcerskie, które nie polegają na zdobyciu wiedzy w teorii lecz wyzwań w praktyce! Tutaj nikt nie boi ubrudzić sobie rąk. Oprócz organizacji swoich zbiórek harcerze starsi zawsze chętnie pomagają zuchom i harcerzom młodszym w organizowaniu zajęć, zbiórek, biwaków czy obozów.

Opiekunem naszej drużyny jest hm.Jerzy Stolar, założyciel naszego środowiska w 1995r. W skład kadry programowej wchodzą dwie druhny i jeden druh. Funkcję drużynowego pełni ćw.Kamil Juszczuk (tel.660-511-243) a funkcje przybocznej pion.Patrycja Chorzewska (tel.506-687-533) oraz pion.Daria Smolarczyk (tel.695-857-414).

Nasza drużyna liczy dwa zastępy na okresie próbny. Zastęp żeński, którego zastępową jest Wiktoria Jęraszek i zastęp męski, którego zstępowym jest Dawid Ociński.

Nasi harcerze zawsze po udanej zbiórce, biwaku czy obozie powtarzają jedno ''Harcerz brudny, harcerz szczęśliwy !''.

 

Drużynowy: pwd. Kamil Juszczuk

hs mundur

 

hs bojowo

 

lodowisko

 

rowery