• Slajd_1

  Czernica - 2015 "Wiocheła" samodzielny 

  obóz Szczepu 18-tych Drużyn Harcerskich w Szczercowie

 • Slajd_2

  Nasze dzielne zuszki z Próbnej Gromady Zuchowej podczas kolonii zuchowej w Czernicy.

 • Slajd_3

  Harcerki i Harcerze Młodsi z 18 Drużyny Harcerskiej "Kuźnia" im. Jerzego Kukuczki przed wartownią 

  obozową w Czernicy.

 • Slajd_4

  18 Drużyna Harcerzy Starszych im. Jerzego Kukuczki na wartowni obozowej w Czernicy.

 • Slajd_5

  "Wiocheła" - wiejska stylizacja obozu w Czernicy

 • Slajd_6

  Czernica - 2015 "...zuchowe życie - prawdziwy raj ia io..."

 • Slajd_7

  Czernica - 2015 "...radość radość ponad wszystko..."

 • Slajd_8

  Czernica - 2015 Harcerze młodsi jak zwykle najbardziej lubią "cioranie" w lesie.

 • Slajd_9

  Służyć Bogu i Polsce przyrzekają Bartek i Michał. Czernica - 2015. 

 • Slajd_10

  Miłosz, Rozalia, Asia i Wiktoria obiecują być dobrymi zuchami. Czernica - 2015.

 • Slajd_11

  To chyba nic innego tylko "...miłość, miłość i ognisko..." Czernica - 2015.

 • Slajd_12

  HS-ki zastanawiają się czy zejść, czy może sfrunąć z platformy. 

  Czernica - 2015.

logo 2Serdecznie witamy na stronie Szczepu 18-tych Drużyn Harcerskich. Przygoda harcerska której ślad tutaj znajdziesz, może stać się Twoją przygodą! Nie zwlekaj więc i przyjdź na naszą zbiórkę do harcówki przy ulicy 3 Maja 6 w Szczercowie. Czekamy tam na Ciebie zwykle w piątki o godz. 16.18. Razem z nami czeka na Ciebie - Twoja harcerska przygoda!


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /18kuznia-nowa/templates/kuznia_nowa_v4/functions.php on line 185

18 Drużyna Harcerzy Starszych ''Zyngra'' !

18-stka DHS ''Zyngra'' to drużyna harcerzy starszych należąca do szczepu 18-tych drużyn harcerskich w Szczercowie. Działający już w naszym środowisku ponad 2 lata. Do naszej drużyny należą harcerze i harcerki uczący sie w gimnazjum. Organizujemy zbiórki harcerskie, które nie polegają na zdobyciu wiedzy w teorii lecz wyzwań w praktyce! Tutaj nikt nie boi ubrudzić sobie rąk. Oprócz organizacji swoich zbiórek harcerze starsi zawsze chętnie pomagają zuchom i harcerzom młodszym w organizowaniu zajęć, zbiórek, biwaków czy obozów.

Opiekunem naszej drużyny jest hm.Jerzy Stolar, założyciel naszego środowiska w 1995r. W skład kadry programowej wchodzą dwie druhny i jeden druh. Funkcję drużynowego pełni ćw.Kamil Juszczuk (tel.660-511-243) a funkcje przybocznej pion.Patrycja Chorzewska (tel.506-687-533) oraz pion.Daria Smolarczyk (tel.695-857-414).

Nasza drużyna liczy dwa zastępy na okresie próbny. Zastęp żeński, którego zastępową jest Wiktoria Jęraszek i zastęp męski, którego zstępowym jest Dawid Ociński.

Nasi harcerze zawsze po udanej zbiórce, biwaku czy obozie powtarzają jedno ''Harcerz brudny, harcerz szczęśliwy !''.

 

Drużynowy: pwd. Kamil Juszczuk

hs mundur

 

hs bojowo

 

lodowisko

 

rowery